Zábava

LED halogeny 50 W, pracovní lampy, čelovky, montážní lampy, reflektory – rozvětvená rodina LED technologií

LED diodové technologie jsou součástí našeho života, přesto ještě před několika desítkami let nic takového neexistovalo. S LED pásky se setkáváme dokonce i na oděvech, které ctí jedno ze zásadních pravidel bezpečnosti v silničním provozu – být viděn. LED diodami se běžně osazují jízdní kola, objevují se na kšiltovkách, na holenních a loketních návlecích rekreačních běžců, dáváme je dětem na bundy, aby byly lépe rozeznatelné za mlhy a snížené viditelnosti.
světýlka v ruce.jpg
S LED diodami se také docela běžně setkáváme u světel pracovních – tzv. přenosek a závěsných světel, pracovních lamp, AKU lamp, snímačů pohybu, čelových lamp, a 50W led halogenů.
svítilna maglite.jpg
Pracovní lampy
Všichni je známe pod starým známým názvem „baterky“. Bateriový zdroj je dostatečně silný na to, aby umožnil diodám osvit pracovní plochy. Výhodou je jejich využitelnost takřka všude, jsou velmi odolné vůči působení vlhkosti a prachu. Jsou ideálním pomocníkem v dílnách, na zahradách, při výpadku elektřiny. Mohou se montovat na jízdní kola, nebo s magnetickým držákem na kovové povrchy. Současná technologie LED diod poskytuje nesrovnatelně vyšší výkon ve srovnání s vláknovými žárovičkami „baterek“, které někteří z nás pamatují ještě z doby socialismu.

Čelovky
Zvláštní podkategorii pracovních svítidel tvoří čelovky. Jejich konstrukce napodobuje hornické svítilny v podzemním terénu, kde jsou doslova nutností. Čelovku využijete při jakékoli práci, nebo při pohybu v přírodě. Znají je milovníci outdooru, ale i kutilové, nebo dělnické profese v místech, kam je obtížný přístup, a kde jsou obě volné ruce zapotřebí.
noční obloha.jpg
Závěsné AKU lampy
Jsou to montážní lampy určené pro práci s ručním nářadím, např. v garážích, v dílnách, na zahradách, zkrátka při práci v šeru a ve tmě, kde není možno využít klasické osvětlení. Dají se zavěsit na speciální hák, nebo přichytit magnetem na ocelový povrch. Světlo je dostatečně výkonné a lze jej nabíjet i z USB rozhraní, nebo adaptérem na 12V v automobilu. AKU lampa by neměla chybět v základní výbavě každého osobního vozu.
Přenosná svítidla
Univerzální osvětlovací technika na bázi LED halogenů. Jsou to velmi výkonné zdroje světla a nachází využití na zahradách, v domácnostech, v dílnách, i na stavbách. Mohou osvětlovat fasády domů, poslouží jako dekorativní světla rostlin, altánů, bazénů, chodeb, uliček, chodníků, prostoru před garáží atd. Lze je kombinovat i s pohybovými snímači.